کانال تلگرام ما
تاریخچه Vatan Ir - مطالب هفته اول شهریور 1388

اولین مردمانی که سیستم اگو یا سیستم فاضلاب را برای خارج کردن و تخلیه ی آب شهری به بیرون از شهر اختراع کردند ایرانیان بودند.

اولین مردمانی که اسب را به جهان هدیه کردند ایرانیان بودند.اولین مردمانی که حیوان خانگی را تربیت کردند و جهت بهره مندی از آنان استفاده کردند ایرانیان بودند.اولین مردمانی که مس را کشف کردند ایرانیان بودند.

ابوریحان بیرونی به چرخش زمین پی برده بود و این گالیله نبوده است که نخستین بار به چرخش زمین اشاره کرده است.اولین مردمانی که آتش را در جهان کشف کردند ایرانیان بودند.اولین مردمانی که ذوب فلزات را آغاز کردند ایرانیان بودند در شهر سیلک اطراف کاشان.

ایرانیان بودند که کشاورزی را جهت کاشت و برداشت کشف کردند .ایرانیان بودند که سکه را در جهان ضرب کردند.ایرانیان بودند که نخ را کشف کردند و موفق به ریسیدن آن شدند.این ایرانیان بودند که عطر را برای خوشبو کردن بدن ساختند.به فرمان یکی از پادشاهان ایرانی اولین کشتی یا همان زرورق به وسیله ی  ایرانیان ساخته شد.

سام ایرانی اولین ارتش سواره را در دنیا اختراع کرد ارتشی با 115 سرباز.حروف الفبا به وسیله ی ایرانیان نزدیک به 7000 سال پیش آن هم در جنوب ایران ساخته شد.اولین مردمانی که شیشه را کشف و برای منازل از آن استفاده کردند ایرانیان بودند.اولین مردمانی که زغال سنگ را کشف کردند ایرانیان بودند.

اولین مردمانی که مقیاس سنجش اجسام را کشف کردند ایرانیان بودند.اولین مردمانی که به کروی بودن زمین پی بردند ایرانیان بودند.ارتش داریوش اولین گروهی بود که به قاره ی آمریکا پا گذاشته و کریستف کلمب و اسکو دو گاما از طریق خواندن کتاب های ایرانی موجود در کتابخانه ی واتیکان به فکر قاره پیمایی افتادند.

هنرستان فنی و حرفه ای به واسطه ی کورش در شهر شوش جهت تعلیم فن و هنر ساخته شد.اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشکری و کشوری به مدت 40 سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر پایه گذاری کرد و اولین راه زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد.

اولین مردمانی که...  . 

       

 

      

منبع:تاریخ ایران و جهان

                                                           

 
تاریخ چهارشنبه 4 شهریور 1388 ٍ به قلم امید مویدی
دوستانم و من
به قلم
آرشیو مطالب وطن آی آر
پیوندهای روزانه
آمار وطن آی آر
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
همه ی بازدیدها : نفر
بازدید ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic